Boże Ciało to jedna z najważniejszych uroczystości w Kościele katolickim, a w Bielsku-Białej ta tradycja jest niezwykle silna. Każdego roku tysiące mieszkańców biorą udział w procesjach, które przemierzają miasto. Tegoroczne obchody przyciągnęły jednak wyjątkowo duży tłum wiernych, którzy na tyle go powiększyli, że przodowi procesji musieli iść znacznie dalej od ołtarza, aby umożliwić reszcie uczestników dostęp.

W Bielsku-Białej każda parafia ma swój ołtarz, co jest częścią lokalnej tradycji. Wszystkie parafie wspólnie organizują centralną procesję. Trasa oraz miejsca ustawienia ołtarzy są niezmienne od lat – procesja zawsze rozpoczyna się przy bazylice, a pierwszy ołtarz znajduje się przy sądzie na rogu ulic 3 Maja i Kościuszki.

Kolejny ołtarz zaplanowany przez parafię Opatrzność Boża jest umieszczony przy pomniku Izabeli Branickiej, naprzeciwko urzędu miasta. Trzeci natomiast stoi przy ratuszu i jest dziełem parafii Miłosierdzia Bożego. Czwarty, ostatni ołtarz, jest wznoszony przy klasztorze karmelitów.

W procesji brały udział nie tylko dzieci pierwszokomunijne, ale również młodsze i starsze z wszystkich parafii. Dzieci rzucają kwiatki, niosą różańce i stanowią naturalną ozdobę procesji. Bractwa kościelne oraz kapłani z okolicznych parafii również są obecni. W procesji nie zabrakło także orkiestry dętej.

Przyjemnym dodatkiem do tego roku były sprzyjające warunki pogodowe. Mimo, że prognozy przewidywały deszcz, opady rozpoczęły się dopiero po zakończeniu uroczystości, kiedy wszyscy uczestnicy już powrócili do swoich domów.