Parafia Matki Bożej Gór Karmel w Bielsku Podlaskim, w piątkowy wieczór, była organizatorem nocnej drogi krzyżowej, która przyciągnęła prawie 200 wiernych. Były do wyboru dwie trasy dla pątników – jeden szlak miał długość 10 kilometrów, a drugi był dłuższy i wynosił 24 kilometry.

Grupę składającą się z dziewięciu odważnych osób rozpoczęła swoje pątnictwo na długiej trasie o 16.00 w kościele w Strabli. Ostateczni pątnicy wyruszyli na tę samą trasę około godziny 20. Ich pokonanie terenów Stołowacza, Bańki, Nałogi i Woronie przez polne i błotniste drogi pod kapryśnym niebem zajęło im nieco ponad pięć godzin.

O godzinie 18 przed kaplicą w Hryniewiczach Małych rozpoczęło się pątnictwo na krótszej trasie. Ponad 150 osób wędrowało przez Hryniewicze, przechodząc obok cmentarza i idąc wzdłuż ul. Mickiewicza, aż dotarło do Karmela.

Ta nocna duchowa podróż była wyjątkowym doświadczeniem dla zgromadzonych wiernych, którzy poświęcili ten czas na modlitwę i refleksję. W kościele od godziny 19 zaczęło się milczące uwielbienie oraz możliwość skorzystania ze spowiedzi. Ostatni pątnicy zakończyli swoje nocne pątnictwo po północy.