W Bielsku Podlaskim, w środowy dzień, funkcjonariusze miejscowej policji przeprowadzili operację zakończoną zatrzymaniem trzech osób, których organy ścigania poszukiwały. Wśród nich znaleźli się 31-letni mężczyzna oskarżony o wyłudzenie kredytu oraz 35-latek, który ma na swoim koncie zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo, w ręce stróżów prawa wpadła również 51-letnia kobieta, której poszukiwał sąd w Białymstoku. Każde z tej trójki zostało umieszczone w areszcie.

Funkcjonariusze patrolujący przedmieścia miasta w godzinach porannych spostrzegli 31-letniego mężczyznę, co do którego istniało podejrzenie, iż może być osobą poszukiwaną. Po skonsultowaniu danych z policyjnymi systemami informatycznymi, okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Otóż, została mu orzeczona kara roku pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa i wyłudzenia kredytu.

W toku dalszych czynności stróże prawa ustalili, że ten sam mężczyzna odbywa karę pod kontrolą systemu elektronicznego za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Niecałe dwie godziny później, ci sami funkcjonariusze zidentyfikowali w centrum miasta kolejnego mężczyznę, który na widok policjantów próbował się ich pozbyć. Po sprawdzeniu danych 35-latka w bazach policyjnych wyszło na jaw, że poszukiwany jest on przez Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim. Mężczyzna ten odpowiadał za wielokrotne prowadzenie pojazdu w stanie upojenia alkoholowego. Został on również umieszczony w areszcie, gdzie spędzi rok.

Na terenie gminy Brańsk, dzielnicowi z Posterunku Policji w Brańsku zatrzymali 51-letnią kobietę. Została ona znaleziona i aresztowana na jednej z lokalnych posesji. Kobieta ta była poszukiwana przez białostocki sąd, który orzekł karę jednego roku pozbawienia wolności – informuje bielska policja na swojej stronie.