Nowo wybudowana, wirtualna strzelnica została niedawno udostępniona w kompleksie Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej znajdującym się w Bielsku Podlaskim. Całkowity koszt inwestycji wynosił niemal 199 tysięcy złotych. Większość tego finansowania, a dokładnie sumę 159 tysięcy złotych, stanowiła subwencja przyznana przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Pozostałe 40 tysięcy złotych pochodziło z lokalnego budżetu Powiatu Bielskiego.

Wirtualna strzelnica wykorzystuje najnowocześniejsze technologie laserowe, które umożliwiają doświadczenie realistycznej symulacji strzelania bez konieczności używania prawdziwej broni i amunicji. System zapewnia zaawansowane scenariusze i repliki broni, które imitują odrzut dzięki zastosowaniu impulsów elektrycznych oraz specjalnego mechanizmu zwany „blow back”. Wykorzystanie tych technologii sprawia, że uczestnicy czują, jakby korzystali z rzeczywistych modeli broni.

Wirtualna strzelnica jest dostępna do użytku od 1 lutego dla młodzieży szkolnej oraz organizacji pozarządowych z powiatu bielskiego, które prowadzą działania na rzecz obronności państwa. Korzystanie z niej jest bezpłatne dla celów szkoleniowych. Terminy i godziny udostępnienia obiektu są regulowane przez harmonogram ustanowiony przez zarządzającego strzelnicą.