Trzy powiatowe ośrodki medyczne zlokalizowane w regionie Podlasia – konkretnie w Bielsku Podlaskim, Hajnówce oraz Wysokiem Mazowieckiem – mają szansę na to, że w ich przestrzeniach pojawią się specjalne place zabaw dedykowane najmłodszym pacjentom. Te szczególne placówki medyczne zostały umieszczone na liście 20 szpitali z różnych części Polski, które przeszły do drugiego etapu kampanii społecznej pod tytułem „Serenadowe kąciki”.

Z tej grupy dwudziestu nominowanych szpitali, tylko pięć ostatecznie zdobędzie Serenadowy Kącik. Decyzję w tej sprawie podejmą internauci poprzez głosowanie. Proces wyboru trwa do 17 grudnia i każdy uczestnik może oddać jedynie jeden głos na dobę.

Każde z miejsc o nazwie Serenadowy Kącik jest wyposażone w dużą, interaktywną konstrukcję do zabawy, która oferuje cztery gry edukacyjne. Te specjalnie zaprojektowane zestawy gier są skierowane na rozwijanie koordynacji ruchowej i koncentracji u dzieci, a także stymulują ich kreatywność. Dodatkowo, każdy z tych specjalnych kącików dla dzieci jest wyposażony w meble wykonane w przyjemnym, ciepłym odcieniu żółci.

Warto dodać, że jeden z Serenadowych Kącików już funkcjonuje – znajduje się w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. L. Zamenhofa w Białymstoku.