Od pewnego czasu mieszkańcy Bielska Podlaskiego skarżą się na niebezpieczeństwo związane z ciemnymi i źle oświetlonymi przejściami dla pieszych. Na szczęście, ta sytuacja ulega zmianie, jednak wiąże się to z koniecznością znoszenia tymczasowych niedogodności na drogach.

Już od pewnego czasu trwają prace przy ulicy Żwirki i Wigury, gdzie powstaje nowe, wyniesione przejście dla pieszych. Znajduje się ono nieco dalej od dotychczasowego miejsca przejścia.

Kolejne tego typu przejściówki planowane są do budowy na ulicy Widowskiej przy szkole o numerze „Czwórka”, a także na ulicy Wysockiego obok szkoły „Dwójka”.

Prace mają miejsce również przy drogach krajowych. GDDKiA prowadzi modernizację przejść dla pieszych na al. Piłsudskiego, ul. Wojska Polskiego i ul. Brańskiej. W tych miejscach położone są antypoślizgowe płytki chodnikowe i kostka brukowa.

Dodatkowo, przy przejściach dla pieszych znajdujących się na trasie krajowej nr 19 (al. Piłsudskiego i Wojska Polskiego), trwają prace związane z wyprowadzaniem zasilania, które przypuszczalnie posłuży do podłączenia specjalnego oświetlenia na przejściach.

Brak odpowiedniego oświetlenia jest szczególnie uciążliwy na al. Piłsudskiego, gdzie znajduje się wiele dużych sklepów i ruch zarówno pieszy, jak i samochodowy, jest bardzo intensywny.