Młodszy aspirant Grzegorz Plewa, pełniący obowiązki zastępcy dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, słynie nie tylko ze swojej ośmioletniej służby, ale również z niezwykłej dobroczynności. Rozpoczął on pomoc innym już w wieku 18 lat, stając się aktywnym dawcą krwi i osocza na terenie swojego regionu.

Dzięki jego oddaniu dla sprawy, w ciągu lat udało mu się przekazać na potrzeby medycyny ponad 21 litrów cennego płynu życia – krwi. Dodatkowo, Plewa oddał również 11 litrów osocza, co również znacznie przyczyniło się do ratowania zdrowia i życia wielu osób.

W uznaniu tak szczytnego działania, Grzegorz Plewa został niedawno uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To prestiżowe wyróżnienie jest przyznawane wyłącznie osobom, które swoją działalnością dokonują znaczącego wkładu w ratowanie ludzkiego życia i zdrowia. Bez wątpienia młodszy aspirant Plewa spełnia te kryteria.

Wobec tego, z całą pewnością możemy stwierdzić, że Grzegorz Plewa ma we krwi nie tylko umiejętność niesienia pomocy, ale i niezwykłą chęć dzielenia się nią z innymi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej szlachetnej działalności.