Wieczorem, około godziny 18, doszło do pożaru na terenie Bielska. Konkretnie mówiąc, sytuacja miała miejsce przy ulicy Sikorskiego. W chwili, kiedy to piszemy, strażacy dalej są na miejscu, walcząc z płomieniami.

Ogień zajął się w budynku gospodarczym, znajdującym się na jednej z działek przy wspomnianej ulicy. Informacje od świadków wydarzenia sugerują, że nie ma rannych. Obiekt w ogniu to praktycznie drewniana szopa. Początkowo intensywne płomienie zostały już opanowane przez strażaków, którzy obecnie zajmują się dogaszaniem pożaru.

Wydarzenie to z pewnością nie umknęło uwadze mieszkańców – dym unoszący się nad miastem był widoczny praktycznie z każdego miejsca.

Aktualizacja godz. 19.15

Drewniana szopa niestety nie przetrwała srogiego ataku ognia. Pożar spowodował tak duże zniszczenia konstrukcji budynku, że strażacy byli zmuszeni ją częściowo rozebrać. Na szczęście, całe zdarzenie obyło się bez ofiar w ludziach. W akcji gaśniczej udział wzięły trzy zastępy strażackie: dwa Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze z Bielska oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Pilik.