Mieszkańcy Brańska podjęli decyzję dotyczącą realizacji dwóch projektów. Pierwszy z nich jest związany z kwestiami majątkowymi, natomiast drugi ma na celu promowanie kultury i integrację lokalnej społeczności.

Pierwszy projekt nosi tytuł „Leżaki – relaks nad wodą” i został wyceniony na sumę 50 tysięcy złotych. Projekt cieszył się poparciem 59 osób, które oddały na niego swoje głosy. Projekt ten zakłada nabywanie konkretnych elementów infrastruktury zalewu w Brańsku. Wśród planowanych do zakupu przedmiotów znajdują się dziesięć betonowych leżaków, trzy stojaki rowerowe, trzy pojemniki na odpady oraz przebieralnie.

Drugi projekt to piknik dla mieszkańców Brańska i okolicznych miejscowości, który otrzymał nazwę „W Brańsku już tradycja taka, że uwielbia się ziemniaka”. Jego koszt przewidywany jest na kwotę 10 tysięcy złotych. Na jego rzecz głosowało 60 osób. W ramach tego zadania ma mieć miejsce piknik, podczas którego stoisko z potrawami, gdzie ziemniaki będą grały główną rolę, będzie prowadzone przez KGW Bona. Planowane są również warsztaty i animacje dla dzieci, a także konkursy dla osób w różnym wieku. Środki finansowe mają być przeznaczone na składniki do potraw, materiały potrzebne do przygotowania stoiska oraz wynagrodzenie animatorów i instruktorów.

Podczas głosowania nad budżetem obywatelskim frekwencja nie była wysoka, co jest typowe dla tego rodzaju konsultacji. Ogółem głos oddało 159 osób, a ostateczne przyjęcie projektu decydował niewielki margines kilkudziesięciu głosów. W przypadku projektu majątkowego o jego realizacji decydował zaledwie jeden głos.

Wśród innych propozycji majątkowych, „Usiądź w mym cieniu”, zakładający budowę pergoli za 49 800 złotych, przegrał zaledwie jednym głosem. Propozycja ta zdobyła poparcie 58 osób.