Szokujące oszustwo w powiecie bielskim – dwie seniorki, w wieku 83 i 81 lat, padły ofiarą przestępców, którzy podszyli się pod ich córki. W wyniku manipulacji oszustek, kobietom wmówiono, że ich rzekome córki spowodowały wypadek drogowy i potrzebują finansowego wsparcia na pokrycie kaucji. Niesłusznie uwierzyły one w te historie, co doprowadziło do straty kwoty łącznej 90 tysięcy złotych.

Całe zdarzenie rozpoczęło się od telefonu do 83-letniej mieszkanki powiatu. Oszustka, udając jej córkę, przedstawiła dramatyczną sytuację, gdzie rzekomo potrąciła samochodem ciężarną kobietę i potrzebuje gotówki na kaucję. Mimo początkowych wątpliwości, starsza pani zgodziła się pomóc.

Jednak to nie była jedyna rozmowa telefoniczna. Gdy starsza kobieta miała jeszcze wątpliwości, do słuchawki zgłosiła się druga oszustka udająca prawnika. Ta potwierdziła poprzednią historię i podała kolejne kroki do wykonania. W wyniku tej manipulacji, 83-latka zdecydowała się przekazać oszustom 60 tysięcy złotych wierząc, że pomaga swojej córce.

Po przekazaniu gotówki, której starsza pani pakowała do saszetki i oddała mężczyźnie pod domem, odkryła prawdę. Jeszcze tego samego dnia dowiedziała się od swojej rodziny, że padła ofiarą oszustwa – informuje bielska policja.