Na początku września, dokładnie w sobotę 9 dnia tego miesiąca, klub sportowy BKS Tur Bielsk Podlaski świętował swój niezwykle ważny jubileusz – 100 lat od powstania. Święto to zgromadziło wielu znakomitych gości, w tym zawodników, trenerów i działaczy klubu. Jednym z zaproszonych na tę okoliczność był Marek Malinowski, członek zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny za sprawy sportowe. Pan Malinowski miał też przyjemność kibicować zawodnikom BKS Tur podczas meczu towarzyskiego z Jagiellonią Białystok, który odbył się tego samego dnia.

BKS Tur Bielsk Podlaski jest jednym z najstarszych klubów sportowych w regionie podlaskim, którego historia liczy już 100 lat i jest udokumentowana. Klub został założony w 1923 roku, a jego pierwotna nazwa, Legia Bielsk Podlaski, stanowi unikalne dziedzictwo dla naszego regionu.

Nadchodzi wyjątkowe wydawnictwo, książka poświęcona historii tego zasłużonego dla lokalnej społeczności klubu. Prace nad książką prowadzą aż trzej autorzy, Rafał Roszczenko, Karol Jakubowski i Łukasz Niczyporuk. Publikacja ta będzie zawierać liczne ciekawostki dotyczące wieloletniej działalności klubu.

Prezes klubu, Karol Car, podczas uroczystości z okazji 100-lecia klubu, podkreślał wagę osiągnięć drużyny: „Historia spotkań piłkarskich naszej drużyny to seria emocjonujących wydarzeń, które na stałe zapisały się w pamięci naszych kibiców. Najwyższe osiągnięcie naszej drużyny miało miejsce w sezonie 2009/2010, kiedy to graliśmy w III lidze. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych sukcesów oraz z faktu, że zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie licznej grupy wiernych fanów, a także młodych piłkarzy, którzy ze szczerą pasją reprezentowali barwy naszego klubu”.