Koalicja Obywatelska ujawniła spis swoich kandydatów do Sejmu. W gronie tych osób, takich jak obecni parlamentarzyści Krzysztof Truskolaski, Eugeniusz Czykwin czy Robert Tyszkiewicz, znalazły się również osobistości lokalne, w tym burmistrz Bielska Podlaskiego, Jarosław Borowski i mieszkanka miasta Hajnówka – Laura Żurawska.

Jarosław Borowski, burmistrz Bielska Podlaskiego, kilka dni temu zawiadomił społeczeństwo o swoim zamiarze startu w nadchodzących wyborach za pośrednictwem portalu społecznościowego. Na liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej w regionie podlaskim zajmuje on 11. pozycję.

Nawiązując do swojego numeru na liście, Borowski przytoczył znane postacie sportu, które reprezentowały Polskę z numerem 11, m.in. Tomasza Frankowskiego, który w konfrontacji reprezentacji z Azerbejdżanem w eliminacjach Mistrzostw Świata zdobył aż trzy gole w meczu wygranym przez Polskę 8-0. Dzisiaj to Karol Świderski, były gracz Jagiellonii Białystok, występuje z tym numerem na koszulce. Borowski wyraził nadzieję, że dzięki poparciu obywateli naszego województwa będzie miał szansę godnie reprezentować Podlasie w Sejmie RP.

Siedem pozycji wyżej na liście Koalicji Obywatelskiej niż Borowski znajduje się Laura Żurawska z Hajnówki. Wyższa pozycja Żurawskiej wynika z zasady „suwaka”, która polega na naprzemiennym umieszczaniu na liście kobiet i mężczyzn. Żurawska to aktywna blogerka oraz autorka książek i poezji, która od pięciu lat zamieszkuje powiat hajnowski.