W Bielsku Podlaskim padł nielegalny salon gier hazardowych, który został zlikwidowany przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku. Za działaniem tym kryło się trzy stanowiska komputerowe, które służyły do prowadzenia nielegalnych praktyk.

Podczas kontroli jednego z lokali w Bielsku Podlaskim, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej należący do podlaskiej KAS doszli do wniosku, że lokal, który na pozór był kawiarenką internetową, de facto stanowił miejsce gdzie urządzano nielegalne gry hazardowe.

Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu trzy specjalnie przystosowane stanowiska komputerowe wykorzystywane do hazardu. Dodatkowo, ujawniono i skonfiskowano telefony, karty SIM oraz notatki zawierające informacje na temat prowadzonej działalności. W lokalu zainstalowane było także specjalistyczne oprogramowanie, które po wpłaceniu określonej sumy umożliwiało zaangażowanie w nielegalne gry hazardowe na komputerach.

Mężczyzna nadzorujący ten nielegalny biznes usłyszał zarzut prowadzenia gier hazardowych niezgodnie z prawem. Teraz grozi mu kara w postaci grzywny lub pozbawienia wolności do trzech lat. Oprócz konsekwencji karnych osoby odpowiedzialne za organizację takich gier narażają się na surowe sankcje finansowe – o czym informuje podkom. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS w mailu wysłanym do redakcji. Konkretnie chodzi o karę pieniężną wynoszącą 100 tys. zł za każdy nielegalny automat.