We wtorek 14 lutego przy ulicy Białowieskiej w Bielsku Podlaskim doszło do wypadku. 16-letnia dziewczyna przechodziła przez pasy, gdy została potrącona przez samochód osobowy marki Dacia. Nastolatka o własnych siłach wstała z jezdni, ale ostatecznie trafiła do szpitala. Zdarzenie nagrała kamerka samochodowa w aucie kierowcy, który zatrzymał się na pasach, by przepuścić pieszą.

Kierowca stracił prawo jazdy, 16-latka trafiła do szpitala

Piesi bywają bardzo nieostrożni, jednak w wypadku, do którego doszło w Bielsku Podlaskim, zawinił kierowca. 16-latka przechodziła przez jezdnię, co zarejestrowała kamera w aucie przepuszczającym dziewczynę na pasach. Niestety, kierowca dacii nie zatrzymał się w porę i potrącił nastolatkę. Dziewczyna upadła na chodnik, po czym wstała i poszła dalej. Nastolatka była w szoku, dlatego nie od razu zdała sobie sprawę z odniesionych obrażeń. Ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy. Tymczasem kierowca dacii stracił prawo jazdy.

Niestety wypadki na przejściach dla pieszych zdarzają się bardzo często. Warto pamiętać, by w takich sytuacjach niezwłocznie udzielić pomocy osobom poszkodowanym.