Mieszkańcy Bielska Podlaskiego od dłuższego czasu wnioskują o budowę żłobka miejskiego. Wygląda na to, że sprawa ruszyła naprzód, ponieważ urzędnicy ogłosili przetarg na wykonanie projektu. Według ogłoszenia żłobek ma powstać przy przedszkolu nr 5 (ul. Kościuszki 16).

Miasto będzie starało się o dofinansowanie

Budowa żłobka to kosztowna inwestycja, na którą w obecnych czasach Bielsk Podlaski nie może sobie pozwolić. Miasto chce jednak pozytywnie odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców, dlatego podejmowane są stopniowe kroki w kierunku realizacji inwestycji. Urząd Miasta w Bielsku ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu żłobka. Według wytycznych żłobek ma być budynkiem z czterema oddziałami (każdy na 24 dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat) oraz osobnym placem zabaw dla małych dzieci.

Bielsk Podlaski będzie starać się o dofinansowanie w ramach planowanego programu rządowego Maluch Plus. Dotacje będą przeznaczane właśnie na budowę żłobków. Więcej na temat samego projektu dowiemy się w przyszłym tygodniu, gdy nastąpi otwarcie ofert w przetargu.