Tuż po godzinie 15:00 służby ratownicze z Bielska Podlaskiego otrzymały wezwanie do rannego mężczyzny. W centrum miasta, przy ulicy Kazanowskiego doszło do wypadku. Mieszkaniec Bielska spadł z dachu swojego domu. Poszkodowany przeżył upadek i karetką pogotowia przetransportowano go do najbliższego szpitala.

Niebezpieczny wypadek przy pracy

Mężczyzna, który spadł z dachu jednego z domów jednorodzinnych przy ulicy Kazanowskiego, prawdopodobnie wykonywał na nim prace budowlane. O zdarzeniu nie wiadomo wiele. Służby ratownicze dotarły na miejsce zdarzenia kilka minut po godzinie 15:00. Poszkodowany otrzymał fachową pomoc i obecnie znajduje się w szpitalu. Stan zdrowia mężczyzny nie jest znany. Miejmy nadzieję, że poszkodowany nie doznał poważnych obrażeń. Niestety, do upadków z wysokości dochodzi bardzo często i przeważnie są to upadki z dachów. Powodem tych wypadków przeważnie jest brak odpowiednich zabezpieczeń.

BHP pracy na dachu

Zachowanie odpowiedniej ostrożności wydaje się wystarczającym zabezpieczeniem, jeśli chodzi o prace budowlane na dachu. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy nie powinie nam się noga. A na dachu nietrudno o tego typu zdarzenia. Brak oparcia powoduje, że osoba nie tylko się przewraca, ale również spada z dachu.

Podczas pracy na dachu należy przestrzegać zasad BHP. Przede wszystkim należy wyposażyć dach w odpowiednie zabezpieczenia w postaci barierek, balustrad, czy siatek ochronnych. Ponadto pracujący powinien mieć na sobie kask ochronny oraz uprząż, za której pomocą człowiek jest przymocowany do dachu. Dzięki temu, w razie wypadku, pracownik zawiśnie w powietrzu, zamiast spaść na ziemię i doznać szeregu obrażeń. Pamiętajmy,  że praca na dachu to praca na wysokości, z czym wiążą się konkretne przepisy BHP.