Marzy ci się prawdziwa, włoska pizza? A może masz ochotę na panini z mortadelą bolońską bądź spaghetti z pastą carbonara? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj do Bar Cafe Buon Giorno!

Bar Caffe Buon Giorno to miejsce, które z powodzeniem można określić mianem lokalu 2 w 1. Powód? Otóż Buon Giorno stanowi połącznie włoskiej kawiarni i pizzerii w jednym! Zacznijmy jednak od początku. Wiosną 2021 roku, w zlokalizowanych na południu Polski Kętach (a dokładniej rzecz ujmując przy ulicy Mickiewicza 80) otwarta została kawiarnia Buon Giorno. Miejsce wyróżniało się na tle innych, konkurencyjnych lokali tego typu, swoim iście południowym klimatem. Wnętrze Bar Caffe Buon Giorno inspirowane jest bowiem słoneczną Italią. W praktyce więc odwiedzający Buon Giorno goście mieli (i nadal mają!) możliwość niemalże dosłownego przeniesienia się na klimatyczną, włoską uliczkę (na ścianie kafeterii znajduje się fototapeta z widokiem na piękną Italię).

Co zamawiasz? – menu Bar Caffe Buon Giorno

Aż do jesieni 2021 roku specjalnością Buon Giorno była – jak przystało na rasową kawiarnię – aromatyczna kawa parzona w oryginalnych, włoskich ekspresach znanej marki La Cimbali. Oczywiście wspomniany napój nadal jest obecny w karcie kafeterii. Aktualnie w menu dostępnych jest aż 14 rodzajów kawy, w tym zarówno klasyki takie jak Americano, Cappuccino, Flat White czy Espresso, jak i kawy wzbogacone o dodatki w postaci likieru czy lodów (np. Espresso Affogato z dodatkiem gałki lodów śmietankowych lub waniliowych, Caffe corretto składające się z espresso z niewielką ilością likieru alkoholowego sambuca czy Kawa Mrożona tworzona w oparciu o podwójne espresso ze śmietanką, gałką lodów, polewą oraz bitą śmietaną).

Jesienią 2021 roku w Bar Caffe Buon Giorno zapadła decyzja o poszerzeniu dotychczasowej oferty. W ten sposób do menu Buon Giorno dodana została prawdziwa pizza w stylu włoskim. Wspomniana nowość szybko zyskała uznanie gości kafeterii. Co więcej, klienci rozsmakowali się w serwowanym tu wypieku do tego stopnia, iż obecnie Buon Giorno postrzegane jest jako najpopularniejsza pizzeria w Kętach! Warto dodać, że pizza dostępna jest zarówno na miejscu, w Bar Caffe Buon Giorno, jak i w opcji z dowozem. Aby skorzystać z drugiej możliwości wystarczy złożyć zamówienie przy pomocy formularza dostępnego na stronie opisywanego lokalu.

Nie tylko pizza…

Co jeszcze – poza pizzą i kawą – dostępne jest w ofercie Bar Cafe Buon Giorno? Na gości odwiedzających Buon Giorno czekają zarówno śniadania (np. jajecznica, kiełbaski, bułka zapiekana z jajkiem sadzonym), jak i dania obiadowe (np. lasagne, gnocchi serowe, spaghetti z pastą carbonara, aglio e olio bądź al pomodoro, ravioli con ricotta e spinaci) oraz desery (np. deser mascarpone w wydaniu pistacjowym, tiramisu lub owocowym, suflet pistacjowy, pomarańczowy bądź karmelowy, caldo cuore, lody). Na tym jednak nie koniec. W kafeterii zamówić można także przystawki (frytki, carpacio z bresaoli, krewetki w sosie winno – maślanym), przekąski słodkie i wytrawne (rogaliki maślane nadziewane słodkimi kremami, cornetto, cannolo, sfogliatella, deski wykwintnych włoskich serów i wędlin, liczne kanapki i maślane rogaliki z dodatkiem warzyw, serów i wędlin), a nawet włoskie alkohole. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy, kto zdecyduje się na zawitanie do Buon Giorno z pewnością znajdzie tu przysłowiowe „coś dla siebie”.