Być może szukacie sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy. A może po prostu nic nie planujecie, ale macie w swoim domu pamiątki po starszym pokoleniu. Okazuje się bowiem, że przedmioty z PRL, a zwłaszcza szkło i kryształy, potrafią sporo kosztować na rynku wtórnym. Nie ma w tym nic dziwnego, są to rzeczy obecnie niedostępne powszechnie i często również jedyne w swoim rodzaju.

Moda rządzi się swoimi prawami

Wiele osób pamiętających PRL wcale do tamtych czasów nie tęskni. Trendy wnętrzarskie rządzą się jednak swoimi prawami i styl rodem z PRL utrzymuje się w ścisłej topce już od jakiegoś czasu. Można więc powiedzieć, że moda ponownie zatoczyła koło. Jeśli nie pałacie miłością do stylistyki tamtych czasów, może skusicie się na zarobek, ponieważ wiele przedmiotów z tamtych czasów można drogo sprzedać.

Najpopularniejsza jest oczywiście ceramika i szkło z czasów PRL. Niektórzy również zajmują się odrestaurowywaniem starych mebli, a na licytacjach krążą także banknoty z tamtego okresu. Kolekcjonerzy interesują się różnymi przedmiotami, dlatego warto zrobić przegląd staroci we własnym domu, bo niektórym z nich będzie można dać drugie życie.

Starocie zyskują na wartości

W czasach, gdy zainteresowanie ekologią stało się koniecznością, ludzie zaczynają doceniać rzeczy trwałe i dobre jakościowo. Coraz więcej osób stara się urządzać swoje mieszkania w sposób wyjątkowy. Mieszanie stylów jest obecnie dopuszczalne modowo, co sprzyja kreatywnym rozwiązaniom. Wiele osób interesuje się również tak zwanymi perełkami z branży wnętrzarskiej i nie tylko. Na wartości zyskują stare kosmetyki (do celów kolekcjonerskich), przedmioty codziennego użytku, meble i ozdoby. Z jednej strony trend ten ratuje niepowtarzalne rzeczy przed zniszczeniem, a z drugiej daje możliwość dobrego zarobku dla osób posiadających lub skupujących starocie od osób nieznających ich rzeczywistej wartości.

A jaki jest Wasz stosunek do starych przedmiotów? Dajcie znać w komentarzach!