Zawód strażaka jest wyjątkowy, ponieważ jest ściśle związany z ratowaniem życia ludzkiego przy jednoczesnym narażaniu własnego życia lub zdrowia. Strażacy zawsze towarzyszą karetkom pogotowia i policjantom przy groźnych wypadkach drogowych. Prosto z akcji gaszenia dramatycznego pożaru są w stanie ruszyć w teren, by uratować uwięzionego kota. Strażacy to bohaterowie, którzy zamiast peleryn noszą kaski.

Strażacy pomagają uratować mieszkankę Bielska

Straż pożarna nie raz udowadniała już swoją elastyczność i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Tym razem strażacy pomogli uratować starszą mieszkankę Bielska Podlaskiego. Kobieta źle się poczuła, a że telefon miała pod ręką, wezwała na pomoc karetkę pogotowia. Problem polegał na tym, że kobieta nie była w stanie podnieść się z pozycji leżącej, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Służby ratownicze nie mogły dostać się do mieszkania i udzielić kobiecie pomocy.

Na szczęście zawsze można liczyć na straż pożarną. Wezwani na miejsce strażacy w mig rozprawili się z zamkiem, umożliwiając podjęcie akcji ratowniczej. Mówimy o tym nie tylko dlatego, by pochwalić lokalnych strażaków, ale również po to, by zachęcić ludzi do odpowiedzialności. Strażacy ratują ludziom życie, dlatego nie marnujmy ich sił na gaszenie pożarów będących wynikiem umyślnych podpaleń.

Doceniajmy inne zawody

Zawód strażaka jest bez wątpienia prestiżowy i bohaterski. Nie sposób nie wspomnieć także o ratownikach medycznych, czy żołnierzach. Warto również zaznaczyć, że każdy zawód się liczy, bo liczą się ludzie. Wspólnie tworzymy zgrany system, dzięki któremu możemy bezpiecznie i dobrze funkcjonować.

Bardzo często zdarza się, że ludzie nie doceniają innych zawodów. Krytykujemy nauczycieli, lekarzy, kierowców i sprzedawców, nie poświęcając nawet chwili na próbę zrozumienia ich pracy. Szukamy okazji, by wyżyć na kimś swoje frustracje. To zupełnie niepotrzebne i szkodliwe, bo wszyscy jesteśmy jednakowo potrzebni i wszyscy zmagamy się z rozmaitymi trudami.

Bądźmy dla siebie dobrzy, a z pewnością będzie nam się żyło łatwiej na tym świecie.