PSS Społem kilka miesięcy temu podzieliło się planami dotyczącymi starych budynków w centrum Bielska. Przedsiębiorca chciał otworzyć w tym miejscu nowoczesne centrum handlowe. Okazało się, że firma nie może dogadać się z władzami miasta. Urzędnicy jednak zaprzeczają o istnieniu konfliktu.

Stare budynki zastąpione elegancką galerią

Zniszczone, pojedyncze budynki od dawna świecą pustkami. To własność firmy PSS Społem, która miała co do tego miejsca konkretne plany. Wydawało się, że nie ma żadnych problemów, by w miejsce straszących budynków postawić nową, elegancką galerię handlową. Przedsiębiorca zadbał o projekt i szereg pozwoleń. Na tym etapie pojawiły się jednak nieoczekiwane problemy, które ciężko wyjaśnić.

Projekt PSS Społem uzyskał odpowiednie zgody, również od Komisji Urbanistycznej, która zaangażowała się w sprawę ze względu na bliskie sąsiedztwo prawosławnej świątyni.

Swoje poparcie dla inwestycji wyraziły również władze miasta, chociaż plotkowano, że miasto nie chce tej inwestycji. Jak jest naprawdę, na razie się nie dowiemy, ponieważ każda ze stron podzieliła się z mediami sprzecznymi informacjami.

PSS Społem zdecydował o zawieszeniu inwestycji

Redaktorzy Naszego Miasta dotarli do informacji o tym, że inwestor zastąpi pierwotny projekt nieco skromniejszą inwestycją. Nieoficjalnym powodem miały być problemy z urzędnikami. Sam przedstawiciel bielskiego PSS Społem wytłumaczył jednak, że firma zawiesiła realizację projektów. Na razie dyskusje na temat inwestycji ucięto, a przedsiębiorca zwyczajnie zrezygnował.

Niewykluczone, że w przyszłości temat budowy galerii handlowej powróci. Na razie jednak inwestor nie chce poświęcać swojego czasu na kłótnie. Co ciekawe, sprzeciw nie pochodzi od urzędników, a od władz świątyni oraz wiernych, którym nie podoba się wizja centrum handlowego w pobliżu domu modlitwy.

W związku z powyższymi problemami teren pod budowę został jedynie uporządkowany. Wygląda na to, że przez najbliższe miesiące nie zadzieje się tutaj nic.

A Wy co sądzicie o perspektywie nowej galerii handlowej w Bielsku Podlaskim?