Za kilka dni pożegnamy rok 2021 i rozpoczniemy kolejny rok zmagań z koronawirusem. Obecność pandemii znacznie tłumi zapał Polaków do świętowania. Z oficjalnych imprez rezygnują także samorządy. W tym roku w Bielsku Podlaskim także zabraknie wspólnej zabawy pod gołym niebem. Zamiast tego mieszkańcy mogą udać się na seans do lokalnego kina. Za darmo!

Bez imprezy i bez fajerwerków

Jeśli mieliście nadzieję na potupanie nóżką w towarzystwie sąsiadów, będziecie rozczarowani. W tym roku nie będzie wspólnego świętowania zakończenia Starego Roku. Głos w sprawie zabrał sam burmistrz miasta Jarosław Borowski, który oznajmił, że zorganizowanie imprezy sylwestrowej w tym czasie jest niezwykle kłopotliwe.

Pierwszy problem pojawia się już przy samej kwestii szczepionek. Według burmistrza egzekwowanie, czy ktoś jest zaszczepiony, czy nie, spotkałoby się z dużym sprzeciwem. A przecież imprezy nie są po to, by się na nich kłócić o koronawirusa.

Oprócz braku problemów z przestrzeganiem obostrzeń niewątpliwą zaletą rezygnacji z imprezy sylwestrowej jest również brak fajerwerków. Tę zmianę z pewnością docenią bielskie zwierzęta. Okolica również będzie przyjemniejsza bez pozostałości petard i rozmaitych śmieci towarzyszących dobrej sylwestrowej zabawie.

Kino w Bielskim Domu Kultury zaprasza

Osoby, które nie chcą spędzać Sylwestra w zaciszu własnego domu, mogą skorzystać z oferty Bielskiego Domu Kultury. Zamiast muzyki będzie kino i to zupełnie bezpłatnie. Przywitanie Nowego Roku w taki sposób także może być interesujące, zwłaszcza jeśli zabierzesz ze sobą przyjaciół lub rodzinę.

Dom Kultury może wpuścić 107 osób. Zaplanowano 2 filmy: komedię i horror. Można więc spodziewać się interesujących filmów w klasycznym stylu. Pierwszy seans rozpocznie się o godzinie 22:00. Drugi film zostanie wyświetlony już po przywitaniu Nowego roku, czyli o godzinie 00:30.

Mieszkańcy Bielska, którzy zdecydują się pozostać w domach, będą mieli do swojej dyspozycji Sylwester z TVP lub Polsatem. Liczy się dobry nastrój i grono najbliższych, a zabawa na pewno będzie udana!

Jeśli lubisz kino, ten artykuł także może Cię zainteresować: https://foliarz.pl/nie-zyje-operator-filmowy-pracujacy-przy-indiana-jones-5/.