Trzeba przyznać, że takich newsów nie słyszy się codziennie. Policjanci poszukują 30-letniej mieszkanki Bielska Podlaskiego, za którą wysłano aż 8 listów gończych. Kobieta ma na swoim sumieniu  przestępstwa, za które musi odpowiedzieć pobytem w więzieniu. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą mieć informacje o pobycie 30-latki.

Oszustwa internetowe

Z informacji opublikowanych przez Komendę Powiatową Policji w Bielsku Podlaskim wynika, że kobieta ma na swoim koncie liczne oszustwa internetowe. Prawdopodobnie chodzi o wyłudzanie pieniędzy, które w dobie internetu stało się bardzo modne. To w końcu łatwy zarobek dla osób, którym nie chce się iść do pracy.

Marta Korowaj, 30-latka z Bielska Podlaskiego jest poszukiwana w całym kraju. Oszustwa kobiety mają szeroką skalę i nie ma sposobu, by 30-latka uniknęła kary. Chyba że po raz kolejny uda jej się uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W związku z tym funkcjonariusze apelują o pomoc w znalezieniu kobiety. Świadkowie mogą dzwonić na numer alarmowy 112. Zgłoszenia są anonimowe.

Kobieta ucieka przed wymiarem sprawiedliwości

Oszustka internetowa jest już po jednym wyroku sądowym. Proces odbył się we Wrocławiu, gdzie Martę Korowaj skazano na 2,5 roku więzienia za oszustwa. Ostateczny wyrok z pewnością będzie teraz większy.

Kobieta ma utrudnione zadanie, gdyż ucieka i ukrywa się z dwójką swoich dzieci. Młodej kobiecie towarzyszy 7-letni chłopiec i 6-letnia dziewczynka. Dotychczas 30-latka próbowała ukryć swoją tożsamość poprzez zmianę koloru włosów.

W całej tej sytuacji najbardziej szkoda dzieci, które z pewnością żyją teraz w strachu i stresie, zmuszone do ukrywania się. Kiedy matka dostanie się w ręce policji, dzieci trafią do rodziny zastępczej, co także będzie dla nich ciosem. Niestety, w przypadku błędów dorosłych bardzo często największą cenę płacą dzieci. Warto mieć to na uwadze przy podejmowaniu decyzji życiowych.