Kolejne dramatyczne zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj na ulicach Bielska Podlaskiego, gdzie doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. W wyniku tego tragicznego wypadku, ruch drogowy w tym sektorze miasta został zawieszony na kilka godzin.

Informacje o tym zdarzeniu podaliśmy wczoraj. Szczegółową relację z całego zdarzenia opublikowali dzisiaj strażacy z Bielska Podlaskiego.

Z uwagi na nieszczęsny incydent, służby ratownicze zostały wezwane do interwencji na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Wyszyńskiego w Bielsku Podlaskim, gdzie miało miejsce potrącenie rowerzysty przez ciężarówkę. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bielsku Podlaskim.

Po dotarciu na miejsce wypadku, ratownicy stwierdzili u poszkodowanego brak oznak życia. Strażacy natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. Kiedy zjawił się zespół ratownictwa medycznego, strażacy wspierali ich w prowadzeniu działań ratunkowych. Pomimo zaangażowania i wysiłku wszystkich służb, nie udało się uratować życia rowerzysty.

Podczas trwania działań ratowniczych ruch drogowy w miejscu zdarzenia został całkowicie wstrzymany. Policja natychmiast wyznaczyła objazdy dla kierowców, aby umożliwić płynny przepływ ruchu.