W tym roku, finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) w Hajnówce przebiły wszystkie poprzednie edycje nie tylko pod względem oferowanych atrakcji czy skali organizacji, ale przede wszystkim, ze względu na osiągnięty wynik finansowy. Sztab WOŚP w Hajnówce poinformował o ustanowieniu nowego rekordu zbiórki, zgromadzono bowiem prawie 75 tys. zł! Dokładna suma to 74 323,66 zł.

Jest to absolutne zwycięstwo! Ciekawostką jest fakt, że w tej sumie uwzględniono również fundusze zgromadzone w Bielsku – kwotą około 8,5 tys. zł. Mimo braku lokalnego sztabu i wolontariuszy, miasto to osiągnęło znaczący wynik.

Hajnówka zaprosiła uczestników do udziału w różnorodnych atrakcjach. Były spektakle, filmy oraz wystawa sprzętu służb mundurowych. Można było podziwiać m.in. wojskowe pojazdy bojowe, stare strażackie wozy – niektóre z nich mają wręcz status zabytków – a także pojazdy policji. W ofercie znalazł się także kiermasz domowych wypieków, liczne stoiska z różnorodnymi gadżetami, warsztaty escape room oraz koncerty i dyskoteka.

Imprezy finałowe organizowano zarówno w hajnowskim Domu Kultury, jak i parku wodnym. Należy również wspomnieć o zorganizowanych biegach i wielu innych wydarzeniach, których ilość była tak ogromna, że trudno wymienić wszystkie.