Arhelan w Bielsku, miejsce tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, stanęło w obliczu prawdziwej inwazji tłumów. Nawet niskie temperatury czy opady śniegu nie zraziły odwiedzających, którzy tłumnie przybyli na to wyjątkowe wydarzenie. Rodziny spędzały tu liczne godziny, malując zachwytem na twarzy podczas oglądania różnych występów, odwiedzając stoiska i korzystając z mnogości oferowanych atrakcji.

Atrakcje były rzeczywiście pokaźne. Od karuzeli, przez niezliczone stoiska oferujące różnego rodzaju jedzenie, napoje i słodycze, po stoiska KGW i innych organizacji, które same w sobie przyciągały uwagę odwiedzających. Dzieci miały możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem wśród reniferów lub mogły stworzyć własne ozdoby bożonarodzeniowe w specjalnie przygotowanym do tego celu namiocie.

Scena była miejscem prezentacji szkół i przedszkoli, które dawały popis swoich umiejętności. Każdy występ miał na celu „Zadziwić Mikołaja” – hasło konkursu, który odbywał się już od wielu lat. Wybór zwycięzców nie był łatwym zadaniem dla jury.

Zwycięzcami w kategorii szkolnej zostali uczniowie z Niepublicznej Szkoły nr 1, znanej również jako szkoła prawosławna. W kategorii przedszkolnej triumfowały najmłodsze oddziały przedszkolne „Antek” przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim. Przedszkole na Hołowiesku, które było wielokrotnym zwycięzcą w poprzednich latach, również zaprezentowało swoje umiejętności, jednak już poza konkursem.