Druga liga koszykówki obfituje w emocje, a ostatnim jej bohaterem było Tur Basket Bielsk Podlaski. Zespół pod wodzą Rafała Króla zdobył swoje trzecie z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując na ich terenie rezerwy Legii Warszawa Profbud. Wynik końcowy to 80:73 na korzyść bielszczan.

Od początku spotkania Tur Basket napędzał wysokie tempo. Już w pierwszej kwarcie, dzięki dynamicznym akcjom Patryka Milewskiego i Marcina Marczuka, drużyna z Bielska Podlaskiego zyskała przewagę, prowadząc wynikiem 21:9. Mimo to, nie udało im się utrzymać tak znaczącej różnicy punktów. Przewaga topniała, a na koniec kwarty wynosiła już tylko cztery punkty – Tur prowadził 24:20.

Drugie 10 minut gry to było prawdziwe show koszykarzy Tura. To właśnie wtedy Patryk Milewski poprowadził swoją drużynę do przewagi 40:25. Do przerwy schodzili z boiska ze sporym zapasem punktów, prowadząc 46:35.

Kryzys przyszłość w trzeciej kwarcie, kiedy to rezerwy Legii zaczęły odrabiać straty. W pewnym momencie różnica punktów wynosiła już tylko jedno oczko na korzyść Tura. Na boisku brylował wtedy Adam Linowski, który zdobył 16 punktów dla swojej drużyny i zanotował 18 zbiórek. Mimo to, bielszczanie utrzymali przewagę na koniec tej części gry, choć wynik był już tylko 60:55.