Wkrótce rozpocznie się sezon plażowy, co wielu osobom umożliwi uzyskanie pięknej opalenizny. Niestety słońce tworzy również ryzyko oparzeń. Prezentujemy skuteczne sposoby walki ze skutkami oparzenia słonecznego.

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Chłodne okłady to najprostszy sposób na natychmiastową ulgę w przypadku oparzeń słonecznych. Możesz użyć ręcznika nasączonego zimną wodą lub zamrożonych opakowań z lodem owiniętych w ręcznik. Nie przykładaj lodu bezpośrednio do skóry.

Warto pamiętać, że oparzenia słoneczne mogą prowadzić do odwodnienia organizmu. Pij dużo chłodnych płynów, takich jak woda, koktajle owocowe lub elektrolity, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie. Nawilżaj też skórę, stosując kremy o działaniu łagodzącym i nawilżającym. Między innymi aloes ma właściwości chłodzące i kojące, które mogą przynieść ulgę i pomóc w regeneracji skóry.

Jeśli oparzenie słoneczne jest bardzo poważne, powoduje duży ból, pęcherze, gorączkę lub inne niepokojące objawy, należy skonsultować się z lekarzem. Oparzenia słoneczne powinny być traktowane poważnie, a odpowiednia opieka może być konieczna w przypadku poważnych uszkodzeń skóry.