Podlasie jest bogate w piękne krajobrazy, ciekawą kulturę i historię. To region, który można odkrywać bez końca. Poznaj trzy ciekawe miejsca na Podlasiu zlokalizowane w pobliżu Bielska Podlaskiego.

Białowieski Park Narodowy

Jest to najstarszy i największy park narodowy w Polsce, a także jedno z najcenniejszych miejsc przyrodniczych w Europie. Park obejmuje fragment Puszczy Białowieskiej, która jest jednym z ostatnich nizinnych lasów pierwotnych w Europie. To idealne miejsce do spacerów, obserwacji ptaków i spotkań z dzikimi zwierzętami, takimi jak żubry, jelenie, wilki i wiele innych gatunków.

Tykocin

To malownicze miasteczko położone na wschód od Bielska Podlaskiego. Znane ze swojej pięknej architektury, Tykocin ma dobrze zachowaną starówkę z charakterystycznym rynkiem i renesansowym zamkiem. Warto odwiedzić XVIII-wieczną drewnianą synagogę, która jest jednym z najważniejszych zabytków kultury żydowskiej w Polsce.

Cerkiew Prawosławna w Hajnówce

Hajnówka to kolejne interesujące miejsce w pobliżu Bielska Podlaskiego. Cerkiew Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Hajnówce to imponujący przykład prawosławnej architektury sakralnej. Zbudowana w latach 1980-1996, cerkiew jest jednym z największych i najważniejszych centrów prawosławia w Polsce. Jej wnętrze zachwyca pięknymi ikonami i malowidłami ścian.