Złodzieje przyzwyczaili nas do tego, że kradną rzeczy o różnej wartości. I chociaż można sądzić, że ludzie są zbyt mądrzy, by kraść towar, który nie jest wart ryzyka (a ono jest spore — za kradzież grozi nawet do 5 lat więzienia), to jest cel, który opiera się zdrowemu rozsądkowi. Mamy na myśli alkohol i wcale nie ten luksusowy i drogi. Policjanci z Bielska Podlaskiego poszukują trzech młodych mężczyzn, którzy okradli stację paliw z piwa.

Drobna kradzież, solidny wyrok?

Wychodzimy z założenia, że żaden łup nie jest wart, by ryzykować dla niego własną wolność. Niektórym jednak najwyraźniej podoba się perspektywa spędzenia lat w więzieniu. Czy do tej grupy należy trzech młodych mężczyzn z Bielska Podlaskiego? Można podejrzewać, że panowie nie spodziewają się, że zostaną złapani.  Ich wizerunki zapisały się jednak na kamerach monitoringu, zainstalowanych na stacji benzynowej. Policja już przeanalizowała nagrania, wystawiając za złodziejami list gończy. Z nagrań wynika, że w kradzieży brały udział trzy osoby.

Jak doszło do kradzieży piwa w Bielsku?

Policjanci z Bielska Podlaskiego niedawno upublicznili wizerunek złodziei, którzy na miejskiej stacji benzynowej pojawili się w nocy, 10 lipca tego roku. Wtedy też doszło do kradzieży. Opublikowane w sieci nagrania skierowano do potencjalnych świadków zdarzenia, a także osób, które mogą znać tożsamość młodych złodziei. Osoby, które są w stanie udzielić informacji na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Policji w Bielsku — osobisty lub telefoniczny.

Może Cię zainteresować: https://infowolomin.pl/ukradl-8-rowerow-wpadl-przez-monitoring/.