Od kilku dni mieszkańcy Bielska Podlaskiego mogą obserwować długą kolejkę osób stojących przed drzwiami popularnego banku. Niektóre osoby wręcz zaniepokoiły się tym widokiem, obawiając się kolejnego kryzysu, ale tym razem chodziło o coś innego. Otóż wspomniany bank zamyka swój oddział w Bielsku Podlaskim, pozostawiając tutejszych klientów na przysłowiowym lodzie.

Najbliższy oddział banku w Białymstoku

Informacja o zamknięciu oddziału znanego banku w Bielsku Podlaskim wywołała poruszenie wśród klientów. Konsekwencją tej decyzji będzie bowiem brak możliwości załatwiania swoich spraw nie tylko w tej konkretnej placówce, ale i w całym mieście. Zamykany właśnie oddział był jedynym w mieście. W związku z tym klienci będą od teraz musieli jeździć do oddalonego od ponad 40 km Białegostoku.

Oczywiście wciąż pozostaje bankowość internetowa, placówki pocztowe i bankomaty, jednak to niewystarczające dla osób starszych, przyzwyczajonych do określonego sposobu płacenia rachunków. Te osoby zdecydowały się natychmiast przenieść swoje pieniądze i swoje konta do konkurencji, by mieć dostęp do swoich rachunków na miejscu. Trudno im się dziwić. Kolejka osób zainteresowanych zmianą banku była długa i uciążliwa dla samych zainteresowanych.

Dlaczego banki zamykają swoje oddziały?

Mówi się, że nawet w czasach kryzysu banki zarabiają ogromne pieniądze. Z pewnością coś w tym jest, ale tych pieniędzy nie widzą raczej pracownicy najniższego szczebla. A że zarobki banków mimo wszystko były mniejsze w ostatnich latach, zdecydowały się one na likwidację małych oddziałów, nieprzynoszących zysków. Być może oddział popularnego banku w Bielsku Podlaskim zlikwidowano również z powodu cięcia kosztów.

Ta problematyczna sytuacja dotknie nie tylko klientów z Bielska, ale również pracowników pracujących w oddziale. Najpewniej straciły one pracę, dzieląc los blisko 8 tysięcy osób zwolnionych z banków w Polsce z powodu zamykania oddziałów.

Seniorów przywiązanych do placówek bankowych warto nauczyć obsługi bankowości internetowej. Może się to okazać naprawdę pomocne.