Mieszkaniec miejscowości Pietrzykowo-Gołąbki doznał ciężkich obrażeń ciała w wyniku upadku z drabiny. Rannego mężczyznę przetransportowano do szpitala za pomocą śmigłowca LPR, by nie tracić ani chwili. Obrażenia mężczyzny wskazują, że upadł on bardzo nieszczęśliwie.

Nieszczęśliwy upadek z wysokości

Mieszkaniec gminy Bielsk Podlaski prawdopodobnie zabrał się za wiosenne porządki przy domu. W pewnym momencie mężczyzna wspiął się na drabinę i zajął się pracą na wysokości. Nie wiadomo, jak wysoka była drabina, jednak z relacji świadków wynika, że obrażenia poszkodowanego były nietypowo duże. Mężczyzna upadł z drabiny bardzo nieszczęśliwie, dlatego pracownicy karetki pogotowia nie tracili czasu i od razu wezwali na miejsce śmigłowiec LPR.

Na decyzję pracowników pogotowia mógł wpłynąć także wypadek w Bielsku Podlaskim. Dokładnie w tym samym czasie w mieście wylała się ogromna plama oleju, która zablokowała drożność newralgicznych ulic na kilka godzin. Strażacy mieli pełne ręce roboty i mimo że uwinęli się stosunkowo szybko, to mężczyzna, który upadł z drabiny, nie miał czasu do stracenia.

Śmigłowiec bez przeszkód przetransportował rannego do bielskiego szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Niebezpieczna drabina

Przenośna drabina, nawet jeśli ma bardzo wysoką jakość i solidną podstawę, zawsze wiąże się z ryzykiem i przy korzystaniu z niej należy zachować szczególną ostrożność. Bez względu na to, czy używamy drabiny codziennie i mamy doświadczenie w pracach na wysokości, czy robimy to pierwszy raz. W obchodzeniu się z drabiną zgubne bywa przyzwyczajenie, które prowadzi do ignorowania zagrożenia.

Ustawiając drabinę, zadbaj o jej stabilne ułożenie. Co więcej, sam również zachowuj stabilność. Stojąc na wyższych szczeblach, nie wychylaj się, nie stawaj na palcach lub na jednej nodze. Nie wolno również korzystać z ostatnich dwóch stopni drabiny, ponieważ wtedy nasze dłonie nie będą miały oparcia. Wystarczy chwila, by stracić równowagę! Wiele osób lubi pracować na drabinie bokiem, co także jest bardzo ryzykowne. A własnym zdrowiem ryzykować nie warto!