Wiele osób uważa, że marihuana to nie narkotyk, wskazując na  właściwości zdrowotne i odprężające. Faktem pozostaje natomiast, że jest to roślina odurzająca, uzależniająca i podobnie jak alkohol, powinna być zarezerwowana jedynie dla osób dorosłych, świadomych zagrożenia, jakie niosą za sobą używki. Tymczasem w Bielsku Podlaskim zatrzymano dwóch nastolatków posiadających przy sobie torebki z suszem roślinnym.

Zwykłe patrole zakończone zatrzymaniami

Tego dnia w Bielsku Podlaskim pracował patrol policji z Wrocławia. Funkcjonariuszom niestraszna była ciemna noc i brzydka pogoda. W końcu to po zmroku nieuczciwe osoby najczęściej prowadzą ciemne interesy! Podczas patrolu policjanci dostrzegli 30-letniego mężczyznę, który sam się zdradził. Na widok policjantów po prostu zaczął uciekać. Zatrzymany 30-latek miał przy sobie marihuanę.

To jednak następne zatrzymanie było dość szokujące. Torebki z marihuaną mieli przy sobie dwaj nastolatkowie. Starszy miał 17 lat, a młodszy zaledwie 14 lat. Młodych palaczy również zdradziło zdenerwowanie. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

Do ostatniego zatrzymania doszło w samym centrum miasta. Tym razem w ręce policjantów wpadł 31-letni mężczyzna, który miał przy sobie amfetaminę. Dorosłym posiadaczom narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Używki niszczą mózg

Prawo jest prawem i mimo że wiele osób wnioskuje o legalizację marihuany, wciąż pozostaje ona nielegalna. Prawdziwym problemem wbrew pozorom nie jest ryzyko zatrzymania przez policję, a skutki długotrwałego zażywania substancji odurzających. Podobnie jak alkohol, marihuana także wpływa na pracę mózgu. Relaks to jedno, ale problemy z pamięcią i stany lękowe to druga, ciemna strona uwielbianego narkotyku. Marihuana wywołuje również problemy z motywacją, co zniechęca ludzi do podejmowania aktywności niezwiązanych z paleniem trawki.

Powyższe skutki mogą negatywnie rzutować zwłaszcza na życie młodych osób. Zwyczajnie nie warto poświęcać życia dla kilku chwil złudnej radości.

Przeczytaj również: https://www.naukowe.pl/marihuana-znaczaco-wplywa-na-plodnosc-mezczyzn/.