Polskie produkty regionalne, niezaprzeczalnie dobre i korzystne dla zdrowia, nie cieszą się tak dużą popularnością jak tania żywność z supermarketów. Powodem są oczywiście wyższe ceny. Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać o tym, dlaczego warto kupować miód z prawdziwej polskiej pasieki. W rejonie Podlasia jest ich sporo!

W supermarketach ciężko dostać prawdziwy miód

Szeroka oferta w popularnych sieciach supermarketów sprawia, że z łatwością znajdziesz miody tańsze i droższe. Prawdopodobnie każdy będzie podpisany jako pochodzący z tradycyjnej pasieki. To oczywiście zabieg marketingowy, podobnie jak znakomita, lejąca konsystencja miodu. Produkty trafiające do supermarketów mają przede wszystkim ładnie wyglądać, bo konsumenci kupują wzrokowo. Miody, nie dość, że pochodzą od masowych wytwórców, to jeszcze są poddane długotrwałej obróbce, która likwiduje wszelkie wartości odżywcze miodu.

Miód sam w sobie jest bardzo kaloryczny, a pustych kalorii nie warto spożywać. Zwłaszcza że mnóstwo miodów w supermarketach to mieszanki lub wyroby miodopodobne. Te ostatnie to w rzeczywistości odpowiednio spreparowany cukier. Nie warto tego jeść!

Miód z prawdziwej pasieki to samo zdrowie

Za miód od lokalnego dostawcy lub bezpośrednio z pasieki zapłacisz więcej. W zamian za to otrzymujesz naturalny produkt pełen wartości odżywczych. O znakomitym smaku nie wspominając. Uwaga! Naturalny miód będzie się krystalizował — to jeden z czynników, po którym można go rozpoznać.

Spożywanie miodu naturalnego obniża ciśnienie krwi. Miód chroni również przed miażdżycą, wspomaga leczenie wątroby i przyspiesza proces zdrowienia przy przeziębieniach i grypie. To także znakomity środek na ukojenie nerwów i pomoc w zasypianiu. Spożywanie naturalnego miodu wspomaga również pracę mózgu.

Biały cukier warto zastąpić miodem. To, co jemy, bardzo wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego zachęcamy do uważnego wybierania produktów spożywczych, by uniknąć jedzenia niepotrzebnej chemii i pustych kalorii. Zwróć uwagę, jak dużo pieniędzy wydajesz na niezdrowe przekąski. Można z nich zrezygnować i zastąpić je miodem. Domowy budżet nie zauważy różnicy, za to Twój organizm poczuje się lepiej!