Popularność fotowoltaiki nie słabnie i wiele wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. W obliczu zmian klimatycznych wszyscy jesteśmy zobowiązani do starań, by nasze życie stało się bardziej przyjazne dla środowiska. Działania proekologiczne podejmują także samorządy polskich gmin. Dla województwa podlaskiego przyznano aż 40 mln złotych dotacji, z czego 1,3 mln trafi do Bielska Podlaskiego.

Dotacje na energię słoneczną

Dzięki dofinansowaniu fotowoltaika staje się naprawdę bardzo opłacalna. To właśnie korzyści finansowe są najważniejszym argumentem dla mieszkańców różnych regionów Polski. Z kolei dla rządzących istotne są normy unijne i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Prąd pozyskiwany ze spalania węgla jest mało ekologiczny, dlatego panele fotowoltaiczne są przyszłością, a nie chwilową modą.

Fundusze Unii Europejskiej od lat są przekazywane na Odnawialne Źródła Energii (OZE). W tym roku pulę znacznie zwiększono, co jest korzystne dla wszystkich chcących zainwestować w budowę małej elektrowni słonecznej na swojej posesji.

Zagrożenia związane z fotowoltaiką

Panele fotowoltaiczne w ostatnich latach stały się w Polsce tematem numer jeden. W związku ze wzrastającą popularnością instalacji fotowoltaicznych w Polsce pojawiło się również wiele mitów. Swoje miejsce na rynku fotowoltaicznym znaleźli także oszuści i „fachowcy”, którzy proponują ludziom tanie panele fotowoltaiczne, które okazują się porażką. Dużo mówi się również o pożarach fotowoltaiki, chociaż te zdarzają się naprawdę rzadko i w większości przypadków to nie panele fotowoltaiczne są przyczyną pojawienia się ognia.

Nie musimy bać się inwestowania w fotowoltaikę, ale musimy zrobić to mądrze. Na początek warto wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję dofinansowania i dowiedzieć się, jakie dokumenty trzeba przygotować. W kolejnym kroku warto poszukać naprawdę godnej zaufania firmy zajmującej się projektem i montażem fotowoltaiki. Uczciwy i profesjonalny fachowiec dołoży wszelkich starań, by zamontowane na dachu Twojego domu panele fotowoltaiczne miały doskonałą instalację i jakość. Prawidłowo wykonana fotowoltaika to źródło darmowej energii na kilkadziesiąt lat!