Dramatyczne wydarzenia towarzyszyły pracom remontowym na przejeździe kolejowym w Bielsku Podlaskim, które wpłynęły na ruch drogowy w mieście oraz na drogach krajowych numer 19 i 66. W trakcie prac doszło tam do dwóch niefortunnych wypadków, jeden z nich okazał się śmiertelny. Niespodziewane incydenty jeszcze bardziej skomplikowały sytuację na drogach, powodując długie zatory i utrudniając przepływ pojazdów.

Mimo to, remont przejazdu kolejowo-drogowego przy ulicy Wojska Polskiego (DK 19) w Bielsku Podlaskim udało się zakończyć przed zaplanowanym terminem. Od godziny 10:00 ruch na przejeździe został w pełni przywrócony, a organizacja komunikacji wróciła do normy. Prace zakończono trzy dni wcześniej niż pierwotnie planowano, co miało miejsce 16 czerwca – informuje Tomasz Łotowski, rzecznik PKP PLK.

Rozpoczęte 3 czerwca działania remontowe polegały między innymi na wymianie nawierzchni torowej i drogowej. Rzecznik PKP PLK zaznacza, że podczas tych prac ułożono nowe płyty oraz asfalt, co znacznie poprawi komfort jazdy kierowców przechodzących przez tory.

Wymienione zostały również odcinki szyn i podsypka, zaś tor został odpowiednio wyregulowany. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i płynności jazdy pociągów. W celu minimalizacji utrudnień związanych z remontem, część prac wykonano w godzinach nocnych – dodaje Łotowski.