Kobieta w wieku 57 lat, mieszkająca na terenie powiatu bielskiego, została ofiarą oszustwa finansowego. Stracono sumę 3 tysięcy złotych, która zniknęła z jej konta bankowego. Oszustwo zostało przeprowadzone przez nieznajomego, który udawał pracownika instytucji bankowej i wmówił nieświadomej kobiecie, że jej środki finansowe są w niebezpieczeństwie.

W wyniku tego przestępstwa, kobieta uwierzyła osobie podającej się za pracownika banku, który przedstawił fałszywe informacje o zagrożeniu dla środków zgromadzonych na jej koncie. W obawie przed utratą swoich oszczędności, posłusznie postępowała zgodnie z instrukcjami przekazanymi przez oszusta. To skłoniło ją do kliknięcia na link przesłany przez rzekomego pracownika banku i zalogowania się na swoje konto, co dało przestępcy pełny dostęp do jego zawartości.

Wkrótce po zakończeniu rozmowy z fałszywym bankowcem, kobieta zdała sobie sprawę z potencjalnego oszustwa. Po ponownym zalogowaniu się na swoje konto bankowe zauważyła, że brakuje 3 tysięcy złotych. Oszuści skutecznie wykorzystali jej niewiedzę i strach, by bezpowrotnie zabrać jej oszczędności.

W związku z powyższym przypominamy o konieczności zachowania ostrożności podczas podejmowania decyzji finansowych, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nieznajoma osoba informuje nas o zagrożeniu dla naszych środków i prosi o udostępnienie danych do logowania na konto bankowe. Pamiętajmy, że pracownicy banków nigdy nie proszą swoich klientów o podanie takich informacji. W przypadku podejrzanej sytuacji lub próby wyłudzenia pieniędzy, powinniśmy natychmiast zgłosić to na policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.