Osoby wysportowane i niekarane mają szansę zatrudnić się w jednostce straży pożarnej w Bielsku Podlaskim. W mieście są aż cztery wakaty. Mimo że praca strażaka jest bez wątpienia wymagająca i nie każdy może ją zdobyć, to jest to szanowany zawód, oferujący stabilne zatrudnienie.

Kto może zostać strażakiem?

Praca strażaka wymaga kondycji fizycznej i psychicznej. To odpowiedzialny zawód, który niejednokrotnie wiąże się z narażaniem życia. Jednocześnie nie ulega wątpliwości, że jest to jeden z najbardziej szanowanych zawodów, a strażacy cieszą się dużym zaufaniem ludzi. I zwierząt, które bardzo często także ratują. Odpowiedzialny i prestiżowy zawód strażaka jest przeznaczony dla osób niekaranych. Kolejnym istotnym czynnikiem jest wynik testu sprawnościowego, będącego podstawą pozytywnej rekrutacji. Do testu można podejść, okazując aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia. Strażak nie może mieć również lęku wysokości.

Ile zarabia strażak? Zarobki różnią się w zależności od stanowiska, ale średnie zarobki strażaka brutto wynoszą 5920 zł. W zawodzie można również liczyć na awanse, które oznaczają podwyżki pensji.